Ebru "Metų laikai"

• Paskelbta: 2023-05-26

Gegužės 25d. 4c klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Ebru „Metų laikai“. Pirmojoje dalyje buvo rodomas filmukas, kurio metu edukatorė supažindino mokinius su šios technikos atsiradimo istorija, jos atsiradimo Europoje keliu, pritaikomumu ir, žinoma, su Ebru technikos elementais. Ši dažų liejimo ant vandens paviršiaus meno technika yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Praktinio užsiėmimo metu kiekvienas mokinys turėjo po indelį su jūros dumbliais paruoštu vandeniu. Liedami spalvas, formuodami su tam skirtais pagaliukais ir šukomis, ant vandens piešė originalius, nepakartojamus keturis A6 formato paveiksliukus – metų laikų spalviškumu, skirtingais ornamentais, raštais. Piešinius nuo vandens perkėlė ant popieriaus lapų, kuriuos galėjo panaudoti kituose kūrybiniuose sumanymuose (kuriant koliažus, atvirukus ar įrėminant, kaip užbaigtą paveikslą). Edukacinės programos pabaigoje vyko sukurtų darbų aptarimas, perteiktų gamtos motyvų, sezonų spalviškumo studijavimas, emocijų suvokimas. Piešimo ant vandens edukacija „Metų laikai“ skatina mokymosi motyvaciją, didina pasitikėjimą savimi, supažindina su Rytų tautų kultūra, žadina vaizduotę ir jausmus, padeda pažinti mūsų gamtą, pamatyti jos grožį ir suteikia galimybę mokytis įvairių dalykų patrauklia forma.