Išvyka į Energetikos muziejų ir pamoka: "Diena elektrinėje"

• Paskelbta: 2022-09-26
  • Kategorija: Aktualijos

Mokiniai dalyvavo interaktyviame užsiėmime, kuris skirtas supažindinti dalyvius su elektrinės įrenginiais ir elektros gamybos procesu. Atvykę į elektrinę, vaikai trumpam tapo jos „darbuotojais“: gavo darbininkų šalmus, susipažino su „darboviete“ ir joje vykstančiais procesais. Panaudojant interaktyvias priemones ir žaidimo formatą, vaikai susipažino su elektros reiškiniu ir veikimo principu, susipažino su saugaus elektros prietaisų naudojimo taisyklėmis. Vaikštant po muziejaus ekspoziciją, vaikams buvo pasakojama pirmosios Vilniaus miesto centrinės elektrinės istorija ir aptariami elektrinės įrenginiai (katilai, turbinos, valdymo pultas ir kt.). Panaudojant lengvai buityje prieinamas medžiagas, buvo vykdomas nedidelis mokslinis bandymas – eksperimentas, paaiškinantis statinės elektros reiškinį (medžiagose susikaupiančius krūvius). Taip pat aptariami muziejuje eksponuojami temiškai aktualūs eksponatai (Edisono lemputė, elektros prietaisai Vilniaus pramonės ekspozicijoje), mokiniai susipažino su jų istoriniu kontekstu. Galiausiai vaikai išbandė garso ir elektromagnetinių bangų reiškinius, baterijos veikimą ir elektros panaudojimą technikoje demonstruojantys interaktyvūs muziejaus eksponatai.